top of page

Üç kuşaktan gelen birikim

1953 yılında Nesim ve Moiz Halfon kardeşler elektrik malzemeleri satmak üzere Galata'da Şen Elektrik’i kurdular. Yıllar sonra onlara ikinci kuşaktan Beno Halfon’un katılması ve katkıları sonucu ürün gamlarını genişleterek üst sınıf anahtar ve aydınlatma ürünlerini eklediler.

Senelerin getirdiği bilgi ve tecrübe birikimini yansıtmayı amaçlayarak projelerde aydınlatma ihtiyaçlarına cevap verebilecek Galata Elektrik Aydınlatma 1995'te sektörün öncülerinden Emin Atılgan ve üçüncü kuşaktan Robert ve Niso Halfon'un katılımlarıyla grup firması olarak kuruldu.

Bugün bu iki şirket sektörde 60 yılı aşkın tecrübeleri ile yer almaktadırlar.

Galata Elektrik Aydınlatma olarak ilk ofis ve galerimizi piyasanın kalbi Bankalar Caddesinde açtık. Birkaç yıl sonra halen bulunmakta olduğumuz Levent bölgesine taşındık.

bankalar_cad.jpg

Hizmetlerimiz, değerlerimiz

galata_balkon1_edited.jpg

Kurulduğumuz ilk yıllarda Avrupa’nın belli başlı köklü markalarının (Targetti, Barovier, Prisma, Surya (SBP), Van Lien gibi) temsilciliğini yaparken seneler içinde pek çok markayı daha bünyemize ekledik. Yurt içi ve dışında bir çok projenin gelişiminde ve gerçekleşmesinde yer aldık, tasarım ve uygulama ekiplerine destek verdik.

Galata Elektrik Aydınlatma ekibi olarak projelendirme, ürün seçimi, tasarım ve teknik destek, uygulamada gerektiği noktalarda montaj, bakım-onarım ve süpervizörlük hizmetleri vermekteyiz. 

ekip_galata1.jpeg
galata_showroom5.jpg

Temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerinin yanı sıra otel projeleri gibi projeler için özel imalat çözümleri hazırlayabiliyoruz. 

Ekibimiz neredeyse kuruluşumuzdan beri bir arada çalışmanın gururunu paylaşmaktadır.

Mekanın mimari özelliklerini öne çıkaran, karakteriyle uyumlu, enerji tasarrufuna yönelik, uygulamada kolaylığı olan çözümler öneriyoruz. Ürünlerin ışık konforu kadar teknolojik güncelliği, tasarrufu ve çevreye etkisini de önemsiyoruz. 

bottom of page