top of page

Üç kuşaktan gelen birikim

galata_balkon.jpg

1953 yılında Nesim ve Moiz Halfon kardeşler, elektrik malzemeleri satışı yapmak üzere Galata’da Şen Elektrik’i kurdular. Yıllar sonra işe ikinci kuşaktan Beno Halfon’un katılımı ve katkıları sayesinde ürün yelpazesine üst sınıf anahtarlar ve aydınlatma ürünleri eklendi.

 

Senelerin getirdiği bilgi ve tecrübe birikimini yansıtmayı amaçlayarak projelerde mimari ve dekoratif aydınlatma ihtiyaçlarına cevap verebilecek Galata Elektrik Aydınlatma, sektörün öncülerinden Emin Atılgan’ın girişimi ve üçüncü kuşaktan Robert ve Niso Halfon'un katılımlarıyla grup firması olarak 1995^te kuruldu. Bugün bu iki şirket birlikte sektörde 50 yılı aşkın tecrübeleri ile yer almaktadırlar.

 

Galata Elektrik Aydınlatma olarak ilk ofis ve galerimizi piyasanın kalbi Bankalar Caddesinde açtık. Birkaç yıl sonra halen bulunmakta olduğumuz Levent bölgesine taşındık.

Hizmetlerimiz, değerlerimiz

Kurulduğumuz ilk yıllarda Avrupa’nın belli başlı köklü markalarının (Targetti, Barovier, Prisma, Surya (SBP), Van Lien gibi) temsilciliğini yaparken seneler içinde pek çok markayı daha bünyemize ekleyerek portföyümüzü genişlettik. Yurt içi ve yurt dışında bir çok projenin gelişiminde ve gerçekleşmesinde yer aldık, tasarım ve uygulama ekiplerine destek verdik.

Galata Elektrik Aydınlatma ekibi olarak projelendirme, ürün seçimi, tasarım ve teknik destek, uygulamada gerektiği noktalarda montaj, bakım-onarım ve süpervizörlük hizmetleri vermekteyiz. 

ekip_galata1.jpeg
galata_showroom5.jpg

Mekanın mimari özelliklerini öne çıkaran, karakteriyle uyumlu, enerji tasarrufuna yönelik, uygulamada kolaylığı olan çözümler öneriyoruz. Ürünlerin ışık konforu kadar teknolojik güncelliği, tasarrufu ve çevreye etkisini de önemsiyoruz. 

Temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerinin yanı sıra otel projeleri gibi projeler için özel imalat çözümleri hazırlayabiliyoruz. 

Ekibimiz neredeyse kuruluşumuzdan beri bir arada çalışmanın gururunu paylaşmaktadır.

bottom of page